Αρχική σελίδα » Ανακοινώσεις » ΠΜΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ 2022-2023

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

ΘΕΣΕΩΝ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ/ΦΟΙΤΗΤΡΙΩΝ

ΓΙΑ ΤΟ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟ ΕΤΟΣ 2022-2023

Το Τμήμα Φιλοσοφίας του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, στο πλαίσιο της λειτουργίας του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών με τίτλο: «ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ» καλεί τους ενδιαφερομένους να καταθέσουν αίτηση για:

-Έως 50 θέσεις μεταπτυχιακών σπουδαστών για την Κατεύθυνση «Ιστορία της Φιλοσοφίας και των Ιδεών»

-Έως 50 θέσεις μεταπτυχιακών σπουδαστών για την Κατεύθυνση «Πολιτική Φιλοσοφία»

-Έως 50 θέσεις μεταπτυχιακών σπουδαστών για την Κατεύθυνση «Εφαρμοσμένη Ηθική»

Η φοίτηση θα ξεκινήσει το χειμερινό εξάμηνο του Ακαδ. Έτους 2022-2023 και  τα μαθήματα θα διεξάγονται διαδικτυακά.

Η παρακολούθηση του Προγράμματος προϋποθέτει την καταβολή διδάκτρων 600 Ευρώ για καθένα από τα 4 εξάμηνα φοίτησης. Οι υποψήφιοι πρέπει να αποστείλουν τα απαραίτητα δικαιολογητικά σε αρχεία PDF (με Wetransfer) αποκλειστικά στην ηλεκτρονική διεύθυνση του ΠΜΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ:

Secr-PhilosophyMaster@philosophy.uoa.gr

ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΤΗΝ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ

Περισσότερες πληροφορίες:

www.philosophymaster.philosophy.uoa.gr/prokiry3h-8esewn-metaptyxiakon-spoydaston.html